May 9, 2006

kaitseasend

label: supergirl — CV @ 12:13 PM

Kirjutise ajendiks oli:”duke: miks sa arvad, et kõik sind ründavad : )”

Äkki tõesti arvangi? Või siiski … Viga võib olla nii minus kui ka teises inimeses, kellega suhtlen. Kui viga on minus ja tõesti võtan kaitseasendi, siis järelikult olen ebakindel inimene. Siiski on alati ka teine nägemus asjale. Äkki ainult tundub, et tegemist on ründe tõrjumisega situatsioonides, kus mina hoopis rahumeelselt püüan inimesele seletada, et igal asjal on mitu tahku ja lähenemisviisi? Kas soov, et inimesed rohkem mõtleksid, teistega arvestaksid ning tolerantsemad oleksid, on tõesti “tule ja tõrva” purskamine? Pakun lihtsalt mõttemallidele alternatiive oma arvamustki avaldamata. Tundub, et minu sellise käitumise juures on mingi konks, mis inimesi sassi ajab ning valesti tõlgendama paneb mu sõnu ja lauseid. Kuuleme ja kuulame

Ja praegu on mul tunne nagu oleksin ma peaga vastu seina taas põrutanud. Nüüd katsun muhku ja üritan aru saada, mida ma valesti tegin. Juhid inimese tähelepanu võimalusele, et asjal on palju tahke ning saad selle peale vastuseks “free your mind” ja “kui loed midagi ja kui esimene mõte mis siis tuleb uriini keema ajab, siis mõtle veelkord järgi : )” (mõlemad quote’d on duke‘lt). Antinoomiliselt kurioosne.

11 impressions

 1. See millest see kõik alguse sai – Sa võtsid mu sõnad, panid need konteksti, mida ma unes ka näha ei osanud ja siis hakkasid seda konteksti laiali lammutama – uhh …

  See oli minu jaoks “kuulasid, aga ei kuulnud” situatsioon.

  Impressed by Anti — May 9, 2006 @ 5:31 PM

 2. Nojah. Kas võtame logi? Paar õlut ka sinna kõrvale?

  Impressed by CV — May 9, 2006 @ 6:02 PM

 3. Õlut võib ikka võtta, aga sel teemal edasi vaielda on küll kaunis mõttetu, sest minu arust nii ütleja (mina), kui see, kelle pihta ütlus suunatud oli, said sellest üsna ühtemoodi aru.

  Impressed by Anti — May 9, 2006 @ 10:31 PM

 4. Nojah. Isegi õlle kõrvale ei saaks Sa minust aru Anti. Sest endiselt räägid Sina aiaaugust ja mina rääkisin aiast. Nukker. Mul on taas selline kõikehõlmav “miks-mind-keegi-ei-mõista” ja “mis-keeles-ma-rääkima-peaksin” tunne.

  Impressed by CV — May 10, 2006 @ 1:08 AM

 5. Just nimelt aed ja aiaauk.

  Ma tegelt näen küll sinu pointi, ja ma olen sellega täiesti nõus – kohati on siin maailmas liiga vähe tolerantsi ja teistega arvestamist. Aga see konkreetne juhtum oli tühine sõbralik nööge, inimene ütles otse ja siiralt välja seda, mida ta mõtles, ise muigas ka sinna juurde. Minul oli ka naljakas, sest minu nägemus olukorrast oli _hoopis_ ja kapitaalselt teistsugune ja sellepärast ma selle nö “edasi andsingi”. See kelle pihta öeldi, saab ka naljast (võb-olla rumalast) aru täitsa vabalt.

  Nii et olemegi ringiga alguses tagasi. Miks sa selles kõiges rünnakut näed ja kaitsma asud?

  Ma võin osaliselt vastata ka, selles on süüdi virtuaalne suhtlus – sa ei näe teise inimene emotsioone. Kui sul endal on parajasti paha tuju ja siis keegi midagi ütleb, mida saab solvavana või õelusena tõlgendada, siis sa ka tõlgendad seda nii ja lähtuvalt iseenda hetkeemotsioonidest ja mitte sellest, mida ütleja tegelikult mõtles või silmas pidas.

  “Sa” eelmises lauses ei käinud sinu pihta vaid oli üldistus, ma olen ise ka samamoodi käitunud.

  Impressed by Anti — May 10, 2006 @ 8:01 AM

 6. Kuule, see on ju täiesti mõttetu, unustame selle ära :)

  Impressed by Anti — May 10, 2006 @ 8:55 AM

 7. Haa, teistel inimestel on ka probleeme sellest arusaamisega, mida *keegi*teine* parasjagu kuskil räägib ja tõlgendab kõike meelevaldselt oma mätta otsast?! Issake kui õnnelikuks mõni kirjatükk võib varahommikul teha! :D

  Millest iganes te ka ei rääkinud – unustage üldse ära, et te asjadest erinevalt aru saite. Elu sellepärast nii hea ongi, et iga inimene saab asjadest isemoodi aru, ka siis kui otse silmast-silma ja kõrvast kõrva räägitakse. Es gibt ´was sonderes dem Leben!

  Impressed by Kiiska — May 10, 2006 @ 9:57 AM

 8. Duke: Sinu kommentaarid on kirjutise all, mille pealkirjaks on “kaitseasend” ja selles kirjutises peitub vastus Sinu küsimusele, et MA EI ASUNUD KAITSMA JA EI NÄINUD RÜNNAKUT! Kogu kirjutise point on selles. Kuidas Sa sellest küll aru ei saanud!?!?

  Impressed by CV — May 10, 2006 @ 11:07 AM

 9. No ma ei teagi nüüd, võib-olla raskendasid arusaamist sinu fraasid: “üleüldse oli sinust inetu niimoodi kirjutada”, “sinu tuttav võiks natuke areneda veel”

  Impressed by Anti — May 10, 2006 @ 11:35 AM

 10. Unustame selle ära, ah?

  Ma saan aru küll, mida sa öelda tahad ja enam ei nori mingite tühiste detailide kallal. Ok? :)

  Impressed by Anti — May 10, 2006 @ 11:48 AM

 11. Jah paneme punkti. Vähemalt jätkus tänu tuukrile vaidlemist mitmeks päevaks.

  Impressed by CV — May 10, 2006 @ 11:50 AM


Sorry, no comments!.

0.348 seconds. All rights reserved!