August 24, 2007

Panevežyse kroonikad

label: life is a dream — CV @ 2:53 AM

20.08.2007

Kelleks see krdi Rink end õige peab? Mis õigusega tuleb mingi temasugune mulle ütlema, et pane suu kinni? Kas üldse on võimalik end veel ebaviisakamalt väljendada? Ma isegi ei rääkinud temaga! Mis krt see tema p**set torgib? Ma ei ropendanud, ei tüüdanud korraldajaid, ei lobisenud kellegi (kaasa arvatud enda) isiklikust elust … Ma tõsiselt vahutan hetkel vihast.

Paar tundi hiljem.

Tusatuju hajus sel hetkel kui nägin AN-26’te maandumas. Uskumatu tunne oli sellele lennukile läheneda ning sellesse siseneda. WOW! Hüpe ise oli fun. Kordagi ei tekkinud mul tunnet, et ohtlik oleks. Spot oli natuke metsas ainult. Mina ja aatomik ning üks leedukas maandusime igatahes lennuväljalt üsna kaugele välja. Lausa selle sõjaväeterritooriumi piirdeist eemale. Tee tagasi maandumisplatsile kulges üle mõne kraavi, läbi kahe okastraataia ning läbi võsa. Vähemalt maandumine oli mul ilus ja pehme. Seda osa hüpetest ma praegu pelgan ju selle uue ja väikese varjuga.

Kuigi parasiil siinset korraldust kirus, siis mulle siin tegelikult meeldib. Nende võimaluste juures, mis olemas, on asi hästi korraldatud. Pakkimismatid ja pakkimisala jätab ainult soovida, kuid küll sellega ka harjub ning paari päeva jooksul trambitakse rohi maha ja lamedaks.

Täna siis lisaks ühele hüppele sai ujumas käidud, kohalikke toitlustusasutusi külastatud, raamatut loetud, paberimajandus korda aetud (mille raames ma avastasin, et põhivarju pass, mis mul kaasas on, ei ole mitte selle varju pass, mis ranitsas, aga „so what?“) ja niisama logeletud. Homme algavad hüpped 07:30. Minusugusele ööloomale saab ärkamine raske olema.

21.08.2007

Hommik oli pehmelt öeldes omapärane. Isegi üles saime õigel ajal. Tänu kambavaimule sattusin ma hommikul muuhulgas ka ujuma. Brr! Hommikul esimese asjana vette (külma vette) sulpsatada, ei ole just eriti minulik teguviis. Äratas üles küll, aga ma eelistan ikkagi teistsuguseid ärkamisviise. Eriti kui eelmine öö eriti magada ei saanud, sest Lego ja Panga lällasid telkide juures väga hilise tunnini ja hommikupoolikul oli üsna korralik äike koos mürinaga.

Kella 08:00 paiku läks meie tõus isegi üles. Taevas oli selline, et mina ei uskunud, et meid üldse üles saadetakse, aga ikkagi saadeti. Välja visati 3000 m peal. Lisaks sellele oli spot metsas ning seega jõudsime mina, Rink ja ELO ning 3 leedukat pakkimismattide juurde tagasi alles umbes tunni aja pärast. Kogu selle aja, mis me jalutasime ja transporti ootasime sadas kõigele lisaks veel vihma ka. Ma arvasin, et see jääb ka päeva viimaseks tõusuks, aga see oli vale arvamus. Tagasi lennuväljale jõudes muutus ka ilm ning terve päeva oli üle 30 kraadine kuumus ning pilvitu taevas. Väike vine ainult kusagil kõrgemal kui 4200 m. Kokku täna 5 tõusu. Peale eilset ja tänahommikust seiklust on spottimine ka paika saadud ja ülejäänud maandumised kõik lennuväljale. Üldjoontes saavad eestlased üsna hästi hakkama. Rink’i kiidetakse ning mina ja ELO saime märkuse osaliseks täna. Tuleb homme hoolikam olla ja rohkem püüda. Homme algus samal ajal ning seega on viimane aeg magama minna.

22.08.2007

Palav. Meeletult palav. See on tänase päeva märksõna – palavus. Ühe korra oli mul tunne, et ma panen lennukis pildi taskusse. Higi voolas totaalselt ja õhku ei olnud. Samas sai täna lausa 4 korda ujumas käia, mis minu puhul on üsna üllatav arvestades, et mulle ei meeldi ujuda. Lisaks tuulevaikusele oli täna praktiliselt tuulevaikne ilm. Hakkan vist oma uue varjuga ära harjuma, sest hoolimata minu hirmust selle tuulevaikuse ees olid maandumised väga ilusad.

Täna 5 tõusu. Hüppasime kogu päeva 36-way’d, aga kokku me seda ei saanudki. Kord ei olnud baasi, kord ei olnud zipperid kõik kohal, kord ei olnud wackerid koos. Nüristav päev ütleks selle peale. Isegi mina brainlock’sin korra ära ja lendasin ühe korra valesse sektorisse ning osa minu wackerist tuli sinna minu järel.

Homme on plaanis leedukate rekord ja samal ajal lätlased ja eestlased teevad mingit oma värki 2 tõusu ning seejärel hakkame 40-wayd jahtima. Loodame parimat, sest homme on viimane päev millegi korda saatmiseks kuna reedel ei ole enam lennukit.

23.08.2007

Ma lihtsalt ei saa hakkama. Ma ei suuda olla seltskonnas, mis on kokku pressitud ja võõras isegi mitte kolm päeva järjest. Ma ei suuda oma emotsioone vaos hoida. Täpselt samasugune tunne nagu aasta tagasi ja loomulikult olen mina see kõige võimatum. Tegelikult olengi. Egoistlik bitch ja ma ei oskagi teistsugune olla. Samas on mul veel siiski üsna pikk tee minna, et sama nahhaalsuse tasandile jõuda nagu mõnel siin. Mind ajab endiselt närvi ja ma ei ole alla neelanud poiste nahhaalsust telgi jagamisel. On asju, millest mina vist aru ei saa ja sellest mu konfliktid tekivadki. Konfliktid iseenda ja teistega.

Kell on 11:30 hommikul ja kaks esimest tõusu tehtud. Esimesse kujundisse ma ei jõudnud, sest ma ei oska lennata. Rink sai jälle loomulikult lõugu lõksutada mõnuga mu kallal. Olgu siis vähemalt temalgi hea päev. ELO sai aga nina veriseks teisel tõusul. Õnneks mitte hullusti ja hüppab edasi. Täna veel 4 tõusu plaanis. Kui hästi läheb, saab rekordi. Kui hästi ei lähe, siis saab lihtsalt hüpata.

24.08.2007

Ei läinud hästi. Ainult 2 tõusu tegime veel ja siis läks lennukil ramp katki ja üldse hakkas kokkuvõtteks paduvihma sadama. Seega sel aastal rekordit ei tulnud. Panime asjad kokku ja sõitsime koju ära. Nüüd peale dushi all käimist ja oma voodis vedeledes on tohutult hea olla.

Lõppkokkuvõtteks peaks paar sõna ka kohast kirjutama. Elasime pühapäeva õhtust neljapäeva õhtuni Leedus Panevežyse sõjaväebaasi territooriumil. Ala ise oli väga suur, aga meile oli sealt eraldatud ainult üks nurk ja kaks liikumistrajektoori, mis olid lubatud. Vett ei olnud (jões sai ujumas käia, muidu pidi vett poest ostma), elektrit ei olnud jne. Seega ehe telkimine ilma mugavusteta. Olemise taustaks oli pidev lennukite ja helikopterite müra ning sellele lisandus veel paugutamine (nähtavasti paukpadrunitega). Ühe korra õnnestus ujuma minnes õppuse keskelt läbi sõita. Natuke kõhe tunne oli, aga meie läbisõitmise ajaks tulistamine lõpetati. Lisaks kõigele muule tundub Leedu seaduspärasus minu jaoks olevat 30+ kraadine kuumus päeval. Öösel see-eest müristas, lõi välku ja sadas. Kogu tee koju (läbi Baltikumi) lõi taevas välku.

Keegi viga ei saanud nende päevade jooksul ning seega võib lugeda uue kogemuse korda läinuks.

2 impressions

  1. videot kah on?

    Impressed by tkr — August 24, 2007 @ 11:40 AM

  2. Videoid veel ei ole, aga õhkõrn lootus on, et saame. Plaat läks “rikki”.

    Impressed by CV — August 24, 2007 @ 11:41 AM


Sorry, no comments!.

0.636 seconds. All rights reserved!